1. Niedziela dzisiejsza, to VIII niedziela zwykła. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś o godz. 15.00 Nabożeństwo z modlitwą o pokój na świecie i zakończenie wojny na Ukrainie. 
 2. W poniedziałek i wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zadbajmy o to, aby w tych dniach Pan Jezus nie był sam, aby choć na chwilę przyjść na adorację. Plan Adoracji w gazetce.
 3. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wczoraj posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa: Urszulę Gola, Alicje i Rajmunda Żmuda, Annę i Mateusza Kocot, Małgorzatę i Joachima Sordoń. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie pełnią dyżur. „Bóg zapłać”!
 4. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł książeczki Droga do Nieba.
 5. W tym tygodniu Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Po Mszach św. poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołu na znak rozpoczętej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego, tzn. jakościowego i ilościowego. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta i dwa skromniejsze. Obowiązuje wszystkich od 18 roku życia do 60 roku życia. Nie obowiązuje osób chorych. Ale każdy, kto czuje się na siłach może ten post zachowywać - i młodszy i straszy. Papież Franciszek prosi, aby w tym roku podjąć ten postw intencji pokoju na Ukrainie!!! 
 6. Zachęcam do Spowiedzi św. przed Wielkim Postem. Sakrament Pokuty we wtorek i sobotę od 17.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.W piątek od godz. 9.30 odwiedziny chorych, w sobotę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i zmiana tajemnic różańcowych. 
 8. W związku z dramatycznymi wydarzeniami wojny na Ukrainie Biskup Opolski prosi, aby Środa Popielcowa była dniem postu, modlitwy i solidarności z Ukrainą. W związku z tym kolekta w Środę Popielcową na pomoc dla mieszkańców oraz uchodźców z Ukrainy. Przekazana zostanie za pośrednictwem CARITAS. Za wszelkie okazane serce i ofiarność serdecznie dziękuję. 
 9. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na tych nabożeństwach kolekta na Hospicjum dla dzieci e Opolu – jako jałmużna postna. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 10. W przyszłym i kolejnych tygodniach jest jeszcze wiele intencji wolnych. Drodzy, Msza św. to najpiękniejsza modlitwa miła Panu Bogu. Można ją zamówić za zmarłych, jako dziękczynną z okazji urodzin lub rocznic wypraszając Bożego błog., albo jako dziękczynną. W naszej Parafii każda Rodzina powinna zamówić co najmniej dwie Msze św. w roku., chyba że kompletnie jej nie zależy na Bożym błogosławieństwie.
 11. W ostatnią niedzielę kolekta remontowa wyniosła: w Chrząstowicach 3017 zł 59 gr. W Lędzinach 522 zł i 50 euro. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
 12. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i tygodnia, pokoju w sercu oraz wielu powodów do radości i Bożego błogosławieństwa.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech