1. Niedziela dzisiejsza, to I Niedziela Wielkiego Postu. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu. Także dziś można złożyć ofiarę do puszki na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary bardzo dziękuję.
  2. Dziś o godz. 15.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na tym nabożeństwach, jeżeli ktoś chce i może – można złożyć ofiarę na Hospicjum dla dzieci w Opolu – jako jałmużna postna.
  3. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wczoraj posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa: Monikę i Piotra Król, Katarzynę i Marcina Halek, Renatę i Andrzeja Czaja, Edyta i Joachim Grzesik, Monika i Marcin Golec. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie pełnią dyżur. „Bóg zapłać”!
  4. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł (dziś z dodatkiem płytą CD z kolejnymi księgami Pisma Świętego) oraz książeczki Droga do Nieba.
  5. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  6. W Środę Popielową kolekta na pomoc dla ofiar wojny i uchodźców z Ukrainy wyniosła 6284,56 zł. Ofiara została wpłacona na konto Caritas Diecezji Opolskiej. Za każdą ofiarę i okazane serce bardzo dziękuję.
  7. Biskup Opolski wyznaczył o. Alana Ruska OFM jako koordynatora działań związanych z przyjęciem uchodźców w naszej diecezji. Swoje zadania będzie on wykonywał we współpracy z Centralą Caritas Diecezji Opolskiej oraz z Urzędem Wojewódzkim w Opolu. Od dziś posługuje się numerem telefonu: 600 478 377 oraz adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O. Alan będzie też przyjmował nowe zgłoszenia gotowości przyjęcia gości z Ukrainy w rodzinach parafii, o co prosi Biskup Opolski.
  8. Za tydzień kolekta na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii oraz zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.
  9. Mamy również prośbę o odczytanie ogłoszenia: „Zarząd DFK Chrząstowice serdecznie zaprasza wszystkich członków DFK Chrząstowice na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się 7 marca 2022r. o godz. 18.00 w Klubie Samorządowym w Chrząstowicach”.
  10. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i tygodnia, pokoju w sercu oraz wielu powodów do radości i Bożego błogosławieństwa.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech