1. Niedziela dzisiejsza, to II Niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 78 Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Na tym nabożeństwie zostaną poświęcona i wręczone różańce i medaliki dla dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do I Komunii Świętej. Zapraszam dzieci i rodziców oraz wszystkich parafian.
  1. Dziś kto w jakimkolwiek kościele lub kaplicy weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia, albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze Nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, może uzyskać odpust zupełny.
  2. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za tydzień 1.05 kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu oraz przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszki na ogrzewanie naszego kościoła Za ofiarność i każdą ofiarę serdecznie dziękuję.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Edyta Kobienia, Karina Salatycka, Krystyna Ogórkis, Anna i Piotr Swora. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur. Serdeczne Bóg zapłać!
  4. W poniedziałek Święto św. Marka. Po Mszy św. procesja do krzyża z modlitwą o dobre urodzaje. Zapraszam do modlitwy.
  5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania: we wtorek o godz. 17.00 klasa VI, w środę o godz. 17.00 klasa VII.
  6. W sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. – szczególnie dla dzieci przed I Komunią św. i dla Rodziców, i rodziny.
  7. Ofiara z Gorzkich Żali na Hospicjum dla dzieci w Opolu wyniosła 1714, 31 zł i 5 euro. Została wpłacona na koto. Kolekta remontowa z ostatniej niedzieli wyniosła: w Chrząstowicach 3750 zł i 8,50 euro. W Lędzinach 728,50 zł i 2 euro. Za każdą ofiarę serdeczne dzięki.
  8. Odpust w Lędzinach ku czci MB Wspomożenia Wiernych będzie 21 maja o godz. 10.30 wtedy też przybędą pielgrzymi z Gosławic i Kolonii Gosławickiej.
  9. Wszystkim życzę dobrej, pięknej niedzieli i takiego też tygodnia.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech