1. Niedziela dzisiejsza, to Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej i wielkanocnej spowiedzi św. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za wszelkie ofiary serdeczne dziękuję.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Małgorzata i Sławomir Nowak, Anna Michen, Maria i Krzysztof Czaja, Katarzyna i Krzysztof Laskowski, Magdalena i Marek Król. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
 3. Zapraszam na Pielgrzymkę 13 czerwca do kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu Grudzicach. Szczególnie zapraszam dzieci komunijne i ich rodziców, dzieci rocznicowe i wszystkich Parafian. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Zachęcam do pobożnego uczestnictwa (to nie jest miły spacer, gdzie można sobie pogadać), to kroczenie z Chrystusem obok naszych domów, czyli codzienności. Przyjdźmy z książeczkami Droga do Nieba. Niech to będzie świadectwo naszej wiary, że chcemy Chrystusa. W Boże Ciało w Chrząstowicach msze święte o godz. 7:00 i 8:30, zaś w Lędzinach wyjątkowo o godz. 8:00. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o godz. 8:30. Już teraz dziękuję wszystkim Osobom, które są zaangażowane w przygotowanie ołtarzy i trasy procesji. Dziękuję również za przyozdobienie domów i ustawienie brzózek. Proszę dziewczynki, które przystąpiły we wrześniu do 1. Komunii i wszystkie chętne dzieci o sypanie kwiatów. Przed Bożym Ciałem okazja do Spowiedzi św. w środę od godz. 17.00.
 1. W środę o godz. 16:30 zapraszam kandydatów do LSO, ministrantów, lektorów na obowiązkowe spotkanie organizacyjno-formacyjne przed Uroczystością Bożego Ciała. Natomiast w sobotę o godz. 9.30 zbiórka ministrantów młodszych.
 2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VI. W piątek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VII.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii mojego kolegę z roku ks. Pawła Chudzika, który obecnie pracuje jako misjonarz w Peru. Wygłosi nam kazania, a kolekta przeznaczona będzie na wsparcie misji. Kolekta remontowa będzie wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca, czyli 26 czerwca. Proszę o ofiarność i już dziś dziękuję za Wasze dobre serca i każdą ofiarę.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w int. dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w sobotę od godz. 17.00.
 5. Zapraszam na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 9 do 16 września. Koszt to 4290 zł. Zostało już tylko 15 miejsc. Wszyscy, którzy wyrazili chęć uczestnictwa proszę o wpłatę zaliczki po 500 zł, do 16 czerwca.
 6. Ofiara do puszki na ogrzewanie naszego kościoła w zeszłą niedzielę wyniosła: w Chrząstowicach 1257 zł, w Lędzinach 271 zł.
 7. W ostatnim czasie zostało wymienione jedyne nie zmienione okno na plebanii, w pokoju gościnnym – koszt to 3400 zł. Został również ten pokój wyremontowany koszt to 7400 zł. Dalszy remont plebanii to kancelaria. Za wszelkie ofiary remontowe przeznaczone na ten cel serdecznie dziękuję.
 8. Wszystkim życzę dobrej, pięknej niedzieli i takiego też tygodnia.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech