1. Niedziela dzisiejsza, to XVIII Niedziela zwykła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Stefanię i Joachima Geisler, Marię i Marcina Bernard, Iwonę i Dariusza Talaga, Jolantę i Piotra Malek, Mariolę Żmuda. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do miesięcznej spowiedzi św. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, w sobotę po Godzinkach zmiana tajemnic różańcowych. Bardzo serdecznie zapraszam.
  4. W tym roku będziemy Panu Bogu dziękować za 125 lat naszego kościoła parafialnego. 21 sierpnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna – odpustowa, za dar naszej świątyni poświęconej Niepokalanemu Poczęciu NMP. W sobotę 20.08 o godz. 17.00 powiatowy koncert uwielbienia ( TSKN Opole). Już dziś wszystkich parafian obecnych i dawnych zapraszamy.
  5. W zakrystii można nabyć nowy numer Gość Niedzielny
  6. Za tydzień kolekta przeznaczona na Seminarium Duchowne w Opolu, a przed kościołem, kto chce i może, można będzie złożyć ofiarę na ogrzewanie naszego kościoła.
  7. Na początku sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany z MB Anielską z Porcjunkuli. Można go uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych dnia 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą tj. dzisiejszą 31 lipca, albo w niedzielę 7 sierpnia (ale tylko w jeden z tych dni). Warunki uzyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia Św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzech.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: (III) Monika Twardawski z Chrząstowic i Michał Karbowiak z Moszczenicy, (II) Ewelina Wardzińska z Lędzin i Marcel Bor z Praszki. Każdy, kto znałby jakiekolwiek okoliczności, które uniemożliwiałyby zawarcie małżeństwa powinien zgłosić je w kancelarii parafialnej.
  9. Życzę Wam i Waszym Bliskim pełnej radosnych spotkań niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia! Wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech