1. Niedziela dzisiejsza, to XXI Niedziela zwykła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe naszej Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Teresę i Ryszarda Damaszek, Zofię i Rudolfa Sordoń, Grażynę i Andrzeja Pasoń, Justynę i Andrzeja Smykała. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  3. Dziś, kiedy przeżywamy ODPUST PARAFIALNY bardzo serdecznie pragnę podziękować ks. Piotrowi Piontkowi, proboszczowi Parafii w Bogacicy za odprawienie sumy odpustowej i wygłoszenie do nas Słowa Bożego, ks. Piotrowi Kondzieli za posługę w konfesjonale i koncelebrowanie tej Mszy św. Wszystkim, paniom i panom za pomoc i przygotowanie kościoła i placu do odpustu, chórowi, orkiestrze, organistce, strażakom, ministrantom i mariankom, panom szafarzom. Także wszystkim, którzy założyli ofiary na kwiaty i na rzecz naszej parafii.
  4. Od września na prośbę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach Msze szkolne nie będą mogły być w środę rano. Nie wszystkie dzieci uczęszczają na Msze szkolne i Szkoła musi zapewnić im opiekę, a to wiąże się z kosztami. Zatem Msze św. szkolne będą w środy o godz. 17.00. Bardzo proszę Rodziców, aby w chrześcijańskiej odpowiedzialności zadbali o to, by ich dziecko uczestniczyło we Mszy szkolnej (niech Rodzice też się zmobilizują i z dzieckiem uczestniczą, to piękny przykład). We Mszach szkolnych obowiązek mają uczestniczyć dzieci szkolne, szczególnie dzieci I Komunijne i kandydaci do Bierzmowania.
  5. W sobotę 3 września w Sanktuarium na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. O godz. 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: (III) Rafał Mathea z Chrząstowic i Daria Tischbierek z Zimnic Wielkich; (III) Łukasz Malek z Chrząstowic i Monika Czompelik z Dębia; (III) Natalia Długosz z Lędzin i Mateusz Faltin z Łubnian. Każdy kto znaby jakiekolwiek okoliczności uniemożliwiające zawarcie Małżeństwa powinien je zgłosić w kancelarii parafialnej.
  7. Życzę Wam i Waszym Bliskim pełnej radosnych spotkań niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia! Wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech