1. Zapraszam dziś na nieszpory niedzielne o godz. 15:00.
 2. W piątek 13 sierpnia zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17:30 różańcem fatimskim, prowadzonym w kilku językach, następnie Msza święta, a po niej procesja ze świecami wokół kościoła.
 3. W sobotę 14 sierpnia o godz. 19:00 w grocie przed kościołem będzie miał miejsce Wieczór Uwielbienia przygotowany przez grupę młodych osób z naszej parafii. Podobnie jak w Boże Ciało – wystąpi zespół „Bogu Dźwięki” oraz Goście. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły tutaj.
 4. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z tej okazji w naszej parafii kazania będzie głosił ks. Mateusz Chmielewski, student KUL z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Msza rodzinna z kazaniem dla dzieci o godz. 10:45.
 5. Zapraszam już teraz na odpust parafialny ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, który będzie miał miejsce w niedzielę 22 sierpnia. Proszę zaproście również – zgodnie z dawną tradycją – na dzień odpustowy również Wasze rodziny i bliskich spoza naszej parafii. Program odpustu zapowiada się następująco:
 • 11:00 – Suma odpustowa w grocie przed kościołem
  (nie będzie mszy o godz. 9:30 w Chrząstowicach oraz o godz. 11:00 w Lędzinach);
 • 17:30 – „Odpustowy kafyj u farorza” – czas na kawę i ciasto na placu kościelnym;
 • 18:30 – Uroczyste nieszpory odpustowe w kościele, 
 • 19:00 – Koncert zespołu SOLIDARIS BRASS, w którym zasiadają m.in. muzycy NOSPR i Filharmonii Opolskiej.
 1. Osoby chętne do upieczenia ciasta na odpustową, popołudniową kawę, proszę o zgłoszenie w zakrystii lub SMS-owo/e-mailowo. Dzień wcześniej – 21 sierpnia – od godz. 9:00 odbędzie się – podobnie jak przed stuleciem – „Wielkie Sprzątanie!”. Już teraz dziękuję za pomoc!
 2. Dziękuję bardzo wszystkim Paniom i Panom, którzy wczoraj sprzątali nasze świątynie. W sobotę 14 sierpnia o sprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa Mariolę i Bartłomieja Szkoda, Beatę i Gerarda Gregorczyk, Gabrielę i Ryszarda Mocza oraz Edytę i Joachima Woźniczka, zaś w Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z „zeszytem” pełnią dyżur. „Bóg zapłać” za Waszą pracę.
 3. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na bieżące potrzeby parafii. Dziś również przy wyjściu z kościoła puszka Caritas Diecezji Opolskiej na wsparcie dla poszkodowanych przez powodzie w Europie Zachodniej. Ubiegłoniedzielna ofiara na ogrzewanie wyniosła 1.069,11 zł i 5 EUR w Chrząstowicach oraz 261 zł w Lędzinach. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
 4. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 • (Zap. III) Sylwia Ignatz, zam. Nowa Schodnia i Mariusz Gobel, zam. Chrząstowice; 
 • (Zap. III) Magdalena Bednorz, zam. Chrząstowice i Marek Richter, zam. Osiek.
 1. Życzę Wam i Waszym Bliskim radosnej niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia! Wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku.

ks. Tomek


 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech