1. Zapraszam dziś jeszcze na odpustową kawę i ciasto o godz. 17:30, na uroczyste, odpustowe nieszpory o godz. 18:30, a po nich na koncert zespołu SOLIDARIS BRASS - zobacz więcej.
  2. Z całego serca dziękuję wszystkim Osobom, które były zaangażowane we wczorajsze „Wielkie Sprzątanie!” oraz przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej. Dziękuję również Paniom, które zgłosiły chęć upieczenia ciasta na dzisiejsze spotkanie (proszę o przynoszenie ciast ok. godz. 17:30 na plac kościelny).
  3. W środę ks. Leszek Zarzycki rozpocznie czas posługi proboszcza w naszej Parafii. Pierwszą Mszę św. odprawi tego dnia o godz. 7:00. Zapraszam Was serdecznie na tę Eucharystię. Zachęcam też Was do ogarnięcia ks. Leszka modlitwą. Oficjalne wprowadzenie ks. Leszka na urząd proboszcza, z udziałem ks. Dziekana, będzie miało miejsce 19 września (szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie).
  4. piątek o godz. 19:00  Leszek zaprasza Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie na plebanii. 
  5. Dziękuję bardzo wszystkim Paniom i Panom, którzy wczoraj sprzątali nasze świątynie. W sobotę 28 sierpnia o sprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa Iwonę i Marcina, Sabinę i Jana Bąk, Beatę i Norberta Gnida oraz Lidię i Pawła Duda, zaś w Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z „zeszytem” pełnią dyżur. „Bóg zapłać”!
  6. Dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na cele remontowe w naszych kościołach. Ubiegłoniedzielna kolekta na Wydział Teologiczny UO wyniosła 1.728,13 zł i 10 HRK. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii.
  7. Życzymy Wam i Waszym Bliskim radosnej niedzieli i błogosławionego,nowego tygodnia.

 ks. Tomek i ks. Leszek

 


…Jeszcze mały dodatek do ogłoszeń:


 

Drodzy Parafianie, 


z całego serca dziękuję Wam za doświadczenie wspólnych 136 dni. Wszystkie z nich były dla mnie cenne, dlatego podkreślam ich ilość. Dziękuję za każde budujące spotkanie, dobre słowo, gest i otwartość. Chcę wyrazić Wam wdzięczność za każdą formę pomocy, którą okazywaliście mi od pierwszego dnia. „Bóg zapłać” za Waszą modlitwę w mojej intencji oraz za wsparcie materialne.

To był dla mnie bardzo ważny czas. Niezwykłym wyróżnieniem była dla mnie możliwość świętowania z Wami stulecia naszej parafii. Po wielu miesiącach i latach spędzonych przy studenckim biurku, potrzebne mi było na nowo doświadczenie bycia duszpasterzem i za to przede wszystkim Wam dziękuję. Wiele tych doświadczeń zabieram ze sobą, wierząc, że nie raz będą one dla mnie ogromnym źródłem siły na przyszłość. Od 26.08 będę duszpasterzem rodzin rejonu nyskiego i będę prowadził tamtejsze Centrum Edukacji, Promocji i Terapii Rodzin. Proszę Was o modlitwę, aby Pan Bóg miał w swojej opiece to dzieło. 

Zabieram tam ze sobą również Was w moim sercu. Ponieważ to Wy – Kochani Parafianie – i czas, którego mogłem tu doświadczyć, wiele we mnie zmieniliście i zbudowaliście. Dziękuję! Niech Pan Jezus Wam błogosławi +

ks. Tomek Gajda


 

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech